Konferencja naukowa „Rynek Finansowy 2018“

Katedra Bankowości UMCS w Lublinie po raz kolejny organizuje konferencję naukową pt: „Rynek Finansowy 2018“. Na  zaproszenie Kierownika Katedry prof. dr hab. Jerzego Węcławskiego wydarzenie to swoim patronatem obejmie Konsul Honorowy Republiki Austrii w Lublinie Piotr Majchrzak.

Na uwagę zasługuje fakt, że jest to wydarzenie cykliczne, a ranga tegorocznej edycji zostanie podniesiona do konferencji międzynarodowej. Współorganizatorami wydarzenia będą: Uniwersytet Marii-Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Narodowy Uniwersytet Politechnika Lwowska oraz Uniwersytet Johannesa Keplera w Linz. Konferencja odbędzie się w dniach 3-6 czerwca w Lwowie.

Głównym celem tego spotkania jest prezentacja wyników badań prowadzonych w różnych ośrodkach naukowych w Polsce i za granicą oraz konfrontacja poglądów w zakresie problematyki, stanu i kierunków rozwoju rynku finansowego, działających na nim instytucji, ich strategii oraz stosowanych instrumentów. Wśród uczestników konferencji znajdują się zarówno reprezentanci wszystkich, największych polskich ośrodków akademickich, jak również partnerzy z zagranicznych ośrodków naukowych oraz przedstawiciele instytucji publicznych, samorządów, a także podmiotów realnej strefy gospodarki.