11th International Symposium on Chromatography of Natural Poducts

Już po raz jedenasty Uniwersytet Medyczny w Lublinie we współpracy z Austrian Drug Screening Institute organizuje International Symposium on Chromatography of Natural Products. Tegoroczny Kongres odbędzie się w dniach 4-7 czerwca 2018 roku w Lublinie.

Na zaproszenie Komitetu Organizacyjnego w  składzie: prof. Kazimierz Głowniak oraz prof. Günther Bonn w wydarzeniu wezmą udział Ambasador Austrii w Polsce dr Werner Almhofer oraz Konsul Honorowy Austrii w Lublinie Piotr Majchrzak.

Lubelskie sympozja chromatograficzne jest to cykliczne, międzynarodowe wydarzenie, które zyskało miano jednych z największych i najlepszych w Europie oraz szeroko rozpoznawalnych na świecie. O wysokiej randze wydarzenia świadczy uczestnictwo wielu naukowców z kraju i zagranicy, którzy poprzez wymianę zdań i dyskusję na tematy związane z osiągnięciami w dziedzinie fitochemii i bioanalityki przyczynią się do rozwoju tychże dziedzin nauki.

Ceremonię otwarcia tegorocznych sympozjów poprowadzi komitet organizacyjny wydarzenia,  a wykład inauguracyjny wygłosi sam prof. Günther Bonn. Lubelską konferencję uświetnią prelekcje znanych naukowców m.in. z Japonii, Australii, Turcji czy Norwegii. Ponadto, w ramach sympozjów zaprezentują się takie firmy jak np. Bionorica z Niemiec czy SHIM-POL z Polski, które w swoich ośrodkach prowadzą liczne badania oraz świadczą usługi w zakresie fitochemii i bioanalityki.