Zasady wjazdu od 1 lipca 2021 (COVID-19)

Osoby podróżujące z Polski zobowiązane są do przedstawienia przy wjeździe do Austrii negatywnego testu PCR (nie starszego niż 72 godziny), testu antygenowego (nie starszego niż 48 godzin), certyfikatu szczepienia lub zaświadczenia lekarskiego o przebytym zachorowaniu na COVID-19. Powyższe zaświadczenia powinny być wystawione w języku niemieckim lub angielskim lub poświadczone przez lekarza na odpowiednim formularzu.

W tych przypadkach został zniesiony obowiązek rejestracji elektronicznej (Pre-Travel-Clearance).

Osoby nieposiadające żadnego z w/w zaświadczeń, nadal zobowiązane są do dokonania rejestracji elektronicznej (Pre-Travel-Clearance) oraz wykonania testu na Sars-Cov-2 w ciągu 24 godzin po wjeździe do Austrii.

Dzieci (0-12 lat) nie podlegają obowiązkowi testowania.
Małoletni (12-18 lat) muszą posiadać przy wjeździe negatywny test na Sars-Cov-2, certyfikat szczepienia lub zaświadczenie o przebytym zachorowaniu na COVID-19.

Więcej informacji na temat znowelizowanych przepisów wjazdowych znajduje się na stronach ministerstwa spraw europejskich i międzynarodowych oraz  ministerstwa spraw społecznych, zdrowia, opieki i ochrony konsumentów.

Tranzyt przez Austrię
Przejazd autem, pociągiem lub autobusem bez zatrzymywania się jest możliwy bez ograniczeń. Dotyczy to również pasażerów, dla których Austria jest krajem tranzytowym w trakcie podróży samolotem.

 

Źródło: https://www.bmeia.gv.at/pl/ambasada-austrii-warszawa/