EUROPEJSKI PIKNIK ROWEROWY DLA BRATA ALBERTA

Wzorem lat poprzednich chcielibyśmy zaprosić wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny do uczestnictwa w X jubileuszowej edycji Europejskiego Pikniku Rowerowego, który odbędzie się w Domu Nasutów pod Lublinem (Nasutów 98A). Przejazd rowerowy oraz piknik jest zaplanowany na dzień 31.07.2021 r. i rozpocznie się o godzinie 10.00, na parkingu pod lubelską Galerią Olimp. Właśnie stamtąd wyruszymy wszyscy razem, w liczącą około 15 kilometrów trasę, z Lublina do Nasutowa.

W związku z imprezą zapraszamy również do czynnego uczestnictwa w naszym wydarzeniu, a mianowicie do zbiórki pieniędzy, które zostaną przekazane dla podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie. Zbiórka będzie prowadzona przez wolontariuszy Bractwa podczas wydarzenia w Nasutowie, co z pewnością przyniesie wspaniały efekt, a tym samym przyczyni się do wsparcia większej liczby osób potrzebujących.

 

Piknik w Nasutowie jest zaplanowany w godzinach od 11.00 do około godz. 15.00. W wydarzeniu udział wziąć może ok 250 osób. Ostateczna liczba uczestników jest uzależniona od wytycznych sanitarno-epidemiologicznych. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Chętnych uczestników prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny na stronie internetowej www.europe-direct.lublin.pl/2021/074.php. W związku z powyższym zapraszamy do rejestracji, o udziale w Pikniku decyduje kolejność zgłoszeń.

Podczas Pikniku uczestnicy będą mogli odwiedzić stoiska informacyjne różnych instytucji m.in. Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lublinie, działającego przy Urzędzie Marszałkowskim, EUROPE DIRECT Lublin, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Ponadto przewidziano wiele innych, ciekawych atrakcji, jak np. wystawa zabytkowych samochodów, degustacja specjałów przygotowanych przez Dom Nasutów, symulator uczestnictwa w rodeo, pokazy rękodzieła przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, znakowanie rowerów, pokazy sztukmistrzów, konkursy europejskie, a także wiele innych.

Organizowane wydarzenie ma charakter niekomercyjny, a udział w nim jest bezpłatny.

Organizatorami Europejskiego Pikniku Rowerowego dla Brata Alberta są: Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, EUROPE DIRECT Lublin, Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta oraz Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”.

Europejski Piknik Rowerowy dla Brata Alberta został objęty honorowym patronatem dr Krzysztofa Żuka – Prezydenta Miasta Lublin oraz Piotra Majchrzaka – honorowego Konsula Austrii w Lublinie.

Europejski_Piknik_Rowerowy_2021