Europejski Piknik Rowerowy przyciągnął tłum cyklistów do Nasutowa

W dniu 13 maja 2017 r. miłośnicy jazdy na rowerze mieli okazję aktywnie i rodzinnie świętować Dzień Europy, biorąc udział w odbywającym się już po raz kolejny Europejskim Pikniku Rowerowym w Nasutowie.

Piknik został zorganizowany przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin (działający przy Europejskim Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw), Wydział Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin, Konsula Honorowego Austrii w Lublinie, Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin” oraz Miejskie Koło Turystyki Rowerowej Relaks z Lubartowa. Patronat honorowy objął Konsul Republiki Austrii w Lublinie Piotr Majchrzak oraz Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk.

Wydarzenie przyciągnęło ok. 150 cyklistów, którzy w towarzystwie doświadczonych rowerzystów ze Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin” oraz Miejskiego Koła Turystyki Rowerowej z Lubartowa wyruszyli jednocześnie z dwóch lokalizacji, tj. spod Galerii Olimp w Lublinie oraz spod Placu przed Urzędem Miasta w Lubartowie. Obie trasy przejazdu obejmowały dystans ok. 15 kilometrów i były dostosowane do możliwości zarówno dzieci, jak i dorosłych.

W programie tegorocznego pikniku w Nasutowie znalazło się wiele atrakcji dla wszystkich uczestników. Jednym z głównych punktów dnia była przejażdżka wozami po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym. Ponadto zorganizowano przejażdżki konne, warsztaty historyczne oraz pokaz kowalstwa historycznego. Organizatorzy przewidzieli również gry i zabawy dla całej rodziny oraz kącik malucha (malowanie twarzy, gry i zabawy animacyjne). Nie zabrakło tradycyjnego poczęstunku, podczas którego serwowano m.in. bigos nasutowski, kiełbaski i kaszankę z grilla. Ważnym elementem imprezy była akcja znakowania rowerów. Z dużym zainteresowaniem spotkały się gry i konkursy z zakresu wiedzy o Austrii. Ponadto Konsulat wraz z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin  przygotował specjalne stoisko z materiałami promocyjnymi dotyczącymi Austrii, zachęcając w ten sposób do poznania kraju Mozarta.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć i zapraszamy na kolejny piknik już za rok!