Business Run po raz pierwszy w Lublinie

W niedzielę 3 września 2017 r. wystartowała szósta edycja Poland Business Run, największego tego rodzaju charytatywnego biegu biznesowego w Polsce. Celem przedsięwzięcia jest pomoc w sfinansowaniu nowoczesnych protez, rehabilitacji i pomocy psychologicznej dla osób po amputacji, a także promocja aktywnego stylu życia wśród szerokiego grona osób i integracja społeczności lokalnej z biznesem.

W tym roku uczestnicy wzięli udział w charytatywnej sztafecie w największych ośmiu miastach Polski, w tym po raz pierwszy w Lublinie. Tegoroczny lubelski bieg miał na celu pomoc w zakupie protezy nogi dla 18-letniego Mateusza Krzeszczyka spod Chełma. W niedzielne przedpołudnie przed lubelskim Centrum Konferencyjnym stawiło się ponad 80 pięcioosobowych drużyn, w tym przedstawiciele Konsulatu Austrii w Lublinie na czele z Konsulem Honorowym Piotrem Majchrzakiem, pracownicy Lubelskiej Akademii Rozwoju i przyjaciele obu instytucji. Podczas tegorocznej edycji biegu udało się zebrać ponad 40 tys. zł, co według wstępnych kalkulacji wystarczy na zakup protezy.

Koordynatorem lokalnym wydarzenia było Lubelskie Centrum Konferencyjne, a partnerami głównymi Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Urząd Miasta Lublin.