Koncert TRIO KLAVIS

W środę, 31 sierpnia, w Trybunale Koronnym wystąpi Trio KlaVis. Austriacki zespół zaprezentuje lubelskiej publiczności utwory m.in. W. A. Mozarta czy E. Schulhoffa w interpretacji na fortepian, skrzypce i saksofon. Wstęp na koncert jest bezpłatny i nie wymaga rezerwacji wejściówek.

– Zapraszamy na występ wyjątkowego zespołu przyciągającego międzynarodową uwagę oryginalnym brzmieniem i zróżnicowanym repertuarem. Kameralny koncert austriackich muzyków znanych z doskonałego kontaktu z publicznością będzie ciekawym, muzycznym akcentem pożegnania z wakacjami – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Trio muzyków z Austrii występuje w największych salach koncertowych, takich jak wiedeńska Musikverein, Tonhalle Zürich, St. Petersburg Philharmonie, Gasteig Münich oraz na renomowanych festiwalach, takich jak Grafenegg Festival, Allegro Vivo czy Kissinger Sommer w Bad Kissingen. Podczas kameralnego koncertu w Lublinie, zespół w składzie Sabina Hasanova (fortepian), Jenny Lippl (skrzypce) oraz Miha Ferk (saksofon) zagrają takie utwory jak Trio Es-dur KV 498W A. Mozarta w transkrypcji na fortepian, saksofon i altówkę, Trio elegijne d-moll op. 9 nr 2 S Rachmaninowa (transkrypcja na fortepian, skrzypce i saksofon) oraz Concertino jazzowe WV 154 Ernsta Schulhoffa na skrzypce, saksofon i fortepian. Słowo o muzyce wygłosi Teresa Księska-Falger.

W 2015 roku zespół KlaVis otrzymał Stypendium Austriackiego Urzędu Kanclerskiego w dziedzinie muzyki oraz został wyróżniony nagrodą Bank Austria Art Prize. W 2016 roku trio wydało swój debiutancki album „Geography of Sound”, będący kompilacją klasycznych utworów z wpływami muzyki ludowej z całego świata. Na ich drugim albumie, którego produkcję wsparła austriacka instytucja Musikfonds, znalazły się utwory Johannesa Brahmsa, Dymitra Szostakowicza i Ernsta Krenka.

Koncert Trio KlaVis odbędzie się 31 sierpnia o godz. 18.00 w Trybunale Koronnym (ul. Rynek 1). Organizatorami wydarzenia są: Miasto Lublin, Konsulat Austrii w Lublinie, Austriackie Forum Kultury, Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie oraz Fundacja Kultury i Integracji „Inter-Art”.

Źródło: https://lublin.eu/kultura/informacje/wiadomosci/kameralny-koncert-austriackiego-trio-klavis-w-trybunale-koronnym,3545,41,1.html