Koncert austriackiego pianisty jazzowego Martina Listabartha

W ramach Festiwalu Otwarcia Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 w Filharmonii Lubelskiej wystąpi młody pianista jazzowy Martin Listabarth. Koncert odbędzie się 21 marca o godz. 19.00. Wstęp jest bezpłatny.

– Zachęcam do udziału w koncercie wiedeńskiego pianisty i kompozytora Martina Listabartha, który łączy ze sobą jazz i muzykę klasyczną. Artysta zaprezentuje utwory ze swojego drugiego solowego albumu „Dedicated”, na którym kontynuuje styl brzmienia łączącego radość grania z pewnego rodzaju dostojnością. Jestem przekonana, że będzie to wielka przyjemność dla lubelskich miłośników muzyki – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Martin Listabarth jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych muzyków młodego pokolenia. W bieżącym roku, w  ramach realizowanego przez austriackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych programu The New Austrian Sound of Music, Martin Listabarth został uhonorowany tytułem Austriackiego Ambasadora Kultury. Oprócz licznych występów w Austrii ma na koncie występy w Niemczech, Czechach, Słowacji, a nawet w Chinach. Swój aktualny program prezentował m.in. w wiedeńskim Musikverein, klubie jazzowym „Porgy & Bess”, ORF Radiokulturhaus, a także na festiwalach takich jak „Jazzbühne Lech”, „Klavierfestival Hainfeld” czy „Jazzwerkstatt Graz”.

Jest to kolejne przedsięwzięcie propagujące kulturę austriacką w naszym mieście, otwarte dla szerokiej publiczności. W roku 2022 koncertowała w Lublinie najpierw grupa uczniów ze Szkoły Muzycznej w Kalsdorf bei Graz, a następnie zespół kameralny Trio KlaVis. Koncert odbywa się w ramach współpracy z Konsulem Honorowym Austrii w Lublinie oraz Austriackim Forum Kultury w Warszawie.

Źródło: https://lublin.eu/kultura/informacje/wiadomosci/koncert-austriackiego-pianisty-jazzowego-martina-listabartha,3775,41,1.html