Piknik rowerowy z okazji Dnia Europy

Miłośnicy jazdy na rowerze mieli okazję aktywnie i rodzinnie świętować Dzień Europy, biorąc udział w odbywającym się już po raz kolejny Europejskim Pikniku Rowerowym w Nasutowie.

Piknik odbył się w dniu 12 maja 2018 r. i został zorganizowany przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin, Europejski Dom Spotkań – Fundacji Nowy Staw, Wydział Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin oraz Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”Patronat honorowy objął Konsul Republiki Austrii w Lublinie Piotr Majchrzak oraz Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk. Partnerami wydarzenia byli Galeria Olimp, WORD w Lublinie oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lublinie.

Wydarzenie rozpoczęło się wspólnym przejazdem uczestników pod opieką doświadczonych rowerzystów ze Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin” spod Galerii Olimp w Lublinie do Nasutowa. Wśród nich już tradycyjnie znajdował się Konsul Honorowy Austrii wraz z rodziną oraz współpracownikami. Trasa przejazdu obejmowała dystans 15 kilometrów i była dostosowana do możliwości zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Wśród atrakcji tegorocznego pikniku w Nasutowie znalazła się przejażdżka wozami po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym, przejażdżki konne, a także warsztaty historyczne oraz pokaz kowalstwa historycznego. W programie znalazły się ponadto zabawy dla całej rodziny oraz kącik malucha. Organizatorzy zapewnili tradycyjny poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych, podczas którego serwowano m.in. bigos nasutowski, kiełbaski i kaszankę z grilla.  Uczestnicy mieli również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich z różnego rodzaju broni do tarczy. Po zakończonym pikniku uczestnicy w zorganizowanych grupach, pod opieką doświadczonych rowerzystów udali się w drogę powrotną do Lublina.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w dniu wydarzenia nie zabrakło konkursów i gier z zakresu wiedzy o Austrii. Co więcej, Konsulat Austrii w Lublinie oraz z Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin  przygotował specjalne stoisko z materiałami promocyjnymi dotyczącymi Austrii, zachęcając w ten sposób do poznania i zwiedzenia kraju Mozarta.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i zapraszamy na kolejny piknik już za rok!

Zdjęcia: Andrzej Skórski