Obchody Święta Narodowego 2021

Z okazji Święta Narodowego Republiki Austrii odbyło się w Warszawie przyjęcie zorganizowane na zaproszenie Ambasadora Andreasa Stadlera i jego małżonki Rebekki Greenstein.
W wydarzeniu tym – utrzymanym w ścisłym reżimie sanitarnym – udział wzięli liczni przedstawiciele świata polityki, dyplomacji, kultury i nauki oraz wielu mieszkających i pracujących w Polsce Austriaków i Austriaczek.
W swoim przemówieniu Ambasador Stadler podkreślił dobre stosunki bilateralne łączące Polskę i Austrię, także w ramach Unii Europejskiej. Przypomniał również o niedawnej oficjalnej wizycie Prezydenta Federalnego Alexandra Van der Bellena w Polsce i zaznaczył, jak ważna jest współpraca w różnych dziedzinach – od ochrony klimatu, przez gospodarkę po politykę zagraniczną i wsparcie dla demokratycznych przemian na Białorusi.
Obchody Święta Narodowego były również okazją do oficjalnego powitania w Warszawie trzech nowych austriackich dyplomatek: pani Michaeli Pacher, zastępczyni ambasadora, pani Gudrun Hardimann-Pollross, dyrektor Austriackiego Forum Kultury oraz pani Valerie Breitenfeld, wiceszefowej wydziału handlowego.
Pełna treść przemówienia wygłoszonego podczas obchodów Święta Narodowego Republiki Austrii dostępna jest tutaj.

 

Źródło: https://www.bmeia.gv.at/pl/ambasada-austrii-warszawa/aktualnosci/detail/article/obchody-swieta-narodowego-2021/