KONCERT ŚWIĄTECZNY UKRAIŃSKIEGO ZESPOŁU VILNI

WSTĘP ZA OKZANIEM BEZPŁATNEJ WEJŚCIÓWKI. WEJŚCIÓWKI MOŻNA REZERWOWAĆ I ODBIERAĆ W KASIE TEATRU STAREGO W LUBLINIE.

Czas trwania koncertu 60 minut, 5 osobowy zespół (śpiew, fortepian, skrzypce)

Wystąpią:
Natalia Jarosiewicz – sopran, śpiew klasyczny
Wykona wraz z akompaniamentem Bohdany Mandziuk pieśni F. Schuberta, J. Brahmsa oraz kolędy w opracowaniu min. in. W. Lutosławskiego i St. Niewiadomskiego.

Bohdana Mandziuk – fortepian.
Wykona podczas koncertu akompaniamenty oraz partie wokalne w zespole
Kateryna Stelmashuk – skrzypce
Wykona ukraińskie utwory ludowe oraz z repertuaru muzyki rozrywkowej
Sofiia Zhukova – wokal, gitara
Wykona solowe, autorskie utwory oraz ukraińskie kolędy
Zespół Vilni: Bohdana Mandziuk, Liudmyla Aisata Bolli, Sofiia Zhukova. Wykonają ludowe ukraińskie pieśni, kolędy oraz utwory o tematyce świątecznej.

Natalia Jarosiewicz – sopran, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Scenografii oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na Wydziale Wokalistyki oraz studiach podyplomowych – Menadżer Muzyki. Brała udział w Koncercie Dyplomantów w Filharmonii Podlaskiej. Koncertowała w wielu krajach, miedzy innymi w Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Grecji, Francji, Japonii. Maluje obrazy, jej prace brały udział w wystawach w kraju i za granicą.

Bohdana Mandziuk – pianistka, wokalistka, urodzona w Charkowie (Ukraina). Wychowana w rodzinie muzyków, od dzieciństwa zajmuje się śpiewem, grą na fortepianie, muzykowaniem w różnych zespołach. Ukończyła Charkowską Szkołę Muzyczną na kierunku – fortepian i obecnie jest studentką drugiego roku studiów magisterskich w Narodowej Akademii Muzycznej (Kijów). W Polsce przebywa od marca 2022 roku, grając solowe koncerty, ale także jako akompaniatorka w zespołach
wykonujących muzykę klasyczną i rozrywkową. Zajmuję się także nauczaniem gry na fortepianie dzieci i dorosłych.

Kateryna Stelmashuk – skrzypaczka z Winnicy (Ukraina). Ukończyła z wyróżnieniem
zarówno Winnicką Uczelnię  Kultury i Sztuki im. M. D. Leontovycha jak i Lwowską Narodową Akademię Muzyczną im. Łysenki. Przed rozpoczęciem wojny na Ukrainie  pracowała jako  wykładowczyni w  Narodowej Akademii Muzycznej w Odessie im. A.V. Nezhdanova, a obecnie pracuje jako skrzypaczka w orkiestrze Teatru Wielkiego w Łodzi.

Sofiia Zhukova – wokalistka. Studentka Wydziału Teorii Muzyki oraz Wydziału Wokalnego w Instytucie Muzyki im. R. M. Gliera w Kijowie (Ukraina). Laureatka wielu ogólnoukraińskich konkursów wokalnych m.in. takich jak: „Igrzyska Morza Czarnego”, „Głos Kraju”. Śpiewa i gra na gitarze od dziesiątego roku życia, jest również kompozytorką wykonywanych przez siebie piosenek.

Liudmyla – Aisata Bolli -wokalistka, dyrygentka chóralna. Urodzona w  Berdiańsku (Ukraina) Od dzieciństwa śpiewa, gra na pianinie oraz  bierze udział w konkursach muzycznych. Ukończyła w Zaporożu Zawodowe Kolegium Muzyczne im. P. I. Mayborody. Obecnie studiuje zdalnie na Narodowym Uniwersytecie Sztuki im. Kotlarewskiego w Charkowie na kierunku dyrygentura chóralna. Od marca 2022 r.  przebywa w Polsce gdzie bierze regularnie udział w wielu koncertach.

Zespół Vilni to grupa studentek z Ukrainy, które uciekając przed wojną, znalazły bezpieczną przystań w Warszawie. Grają i śpiewają  w różnych konfiguracjach.  Są wśród nich dyrygentki, wokalistki, instrumentalistki. Połączyła je chęć wspólnego muzykowania i koncertowania. Wykonują przede wszystkim muzykę ukraińską, ponieważ chcą ją rozpowszechniać poza granicami swojego kraju.

W koncercie weźmie udział J.E. Ambasador Austrii w Warszawie Andreas Stadler. Koncert jest współorganizowany przez Teatr Stary w Lublinie, Austriackie Forum Kultury oraz Konsulat Austrii w Lublinie.

   Teatr Stary w Lublinie