Kolejna inicjatywa fundacji „Krok do Marzeń”

Już po raz czwarty mieszkaniec Świdnika Kamil Misztal wyruszy w charytatywna podróż na rowerze pod hasłem „W protezie na rowerze”.

W poniedziałek 18. czerwca 2018 roku w Sali Konferencyjnej Hotelu Hampton By Hilton Lublin odbyła się konferencja prasowa oraz prezentacja wyprawy rowerowej tuż przed startem Kamila Misztala w długą i pełną wyzwań, niemalże 3000-kilometrową podróż rowerem do Rzymu. W konferencji wziął udział Konsul Honorowy Austrii Piotr Majchrzak, który swoim patronatem objął również tegoroczną edycję tego cyklicznego wydarzenia. Nie zabrakło też przedstawicieli głównych sponsorów wydarzenia oraz dziennikarzy.

W ramach akcji „W protezie na rowerze” fundacja „Krok do Marzeń” chce zebrać pieniądze na rzecz 26-letniego Krzysztofa Celejewskiego. Podopieczny fundacji Kamila Misztala stracił nogę w wypadku komunikacyjnym. Kamil, choć sam ma protezę, przełamuje własne bariery i czuje się w pełni zmotywowany by podjąć to wielkie wyzwanie. Wszystko po to, by móc sfinansować rehabilitację i zakup protezy dla Krzysztofa.

Już 2 lipca o godz. 8 spod Placu Teatralnego przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Kamil Misztal wyruszy w drogę, a trasa przejazdu obejmie m.in. Kielce, Pragę, Wiedeń, Mediolan, Florencję i zakończy się w Rzymie.