Kamil Misztal dotarł do Rzymu

Z dumą informujemy, że w piątek 20. lipca 2018 założyciel Fundacji „Krok do Marzeń” i inicjator akcji „W protezie na rowerze” po pełnej wyzwań wyprawie dotarł do Rzymu.

W podróży towarzyszyli mu fizjoterapeuta, reporterka wydarzenia oraz kierowca samochodu podążającego z pełnym wyposażeniem za rowerzystą. Kamil miał do pokonania trasę liczącą ok. 2800 km. Podążając za celem musiał także zmierzyć się ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi oraz na szczęście, niegroźnymi problemami zdrowotnymi. Świdniczanin rozpoczął swą podróż z Lublina, przez Czechy oraz Austrię, by ostatecznie dotrzeć na Plac Świętego Piotra w Rzymie.

Zgodnie z założeniami, na trasie przejazdu Kamila znalazły się następujące miasta w Austrii: Wiedeń, Stainz, Klagenfurt oraz Lienz. Po przybyciu do Stainz, mieszkaniec Świdnika został bardzo serdecznie przywitany przez Konsula RP w Graz Pana Manfreda Kainza oraz Burmistrza miasta Stainz Pana Waltera Eichmanna.

Pełnym wyzwań okazał się jeden z najtrudniejszych do przejechania odcinków na trasie – Stelvio. Zdeterminowany mężczyzna nie dał jednak za wygraną, a 20. lipca o planowanej porze dzielnie dotarł na miejsce zakończenia wyprawy.

Serdecznie gratulujemy Kamilowi oraz jesteśmy dumni, że mimo swojej niepełnosprawności udowadnia, iż warto pomagać innym.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

Źródło: Facebook