Europejski Piknik Rowerowy

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin (działający przy Europejskim Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw), Wydział Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin, Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”, Miejskie Koło Turystyki Rowerowej Relaks z Lubartowa oraz Konsul Honorowy Austrii w Lublinie Piotr Majchrzak zapraszają do rodzinnego świętowania Dnia Europy i wzięcia udziału w Europejskim Pikniku Rowerowym, który odbędzie się w dniu 13 maja 2017 r. (sobota) w Nasutowie pod Lublinem.

W tym roku uczestnicy wyruszą jednocześnie spod Galerii Olimp w Lublinie i Placu przed Urzędem Miasta w Lubartowie, by po przejechaniu około 15 km uczestniczyć w Pikniku (początek około godz. 12.00).

Program tegorocznej imprezy przewiduje m.in.: przejażdżkę wozami po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym, przejażdżki konne, warsztaty historyczne, pokaz kowalstwa historycznego, gry i zabawy dla całej rodziny, kącik malucha (malowanie twarzy, gry i zabawy animacyjne), poczęstunek (bigos nasutowski, kiełbaski i kaszanka z grilla), znakowanie rowerów.

Rejestracja uczestników odbywa się do 10 maja do godziny 15.00 za pośrednictwem formularza online dostępnego tutaj.

Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.

Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: http://www.eds-fundacja.pl/00/news2017/009.php